Sdružení TULIPAN získalo cenu v střícného zaměstnavatele.
02.11.2015
Sdružení TULIPAN získalo dne 16.10.2015 cenu Vstřícný zaměstnavatel. Toto ocenění je pro organizaci velmi cenné, protože bylo jak veřejností, tak odbornou porotou, ohodnoceno jako organizace, která je vstřícná k potřebám zaměstnanců. Tohoto ocenění si velmi vážíme a budeme se snažit ještě dále zlepšovat podmínky pro naše zaměstnance. Tímto bychom chtěli poděkovat nejenom veřejnosti, která nás podpořila hlasováním, ale i odborné porotě za ocenění naší práce.

Poprvé v historii jeden Vstřícný zaměstnavatel!

Liberec, 19. 10. 2015

Regionální zaměstnavatelé poměřili letos již pošesté své kvality v soutěži Centra Kašpar. Titul Vstřícný zaměstnavatel 2015 si odnesla regionální nezisková organizace Sdružení TULIPAN. Poprvé v historii soutěže jediná firma posbírala obě hlavní ceny – přesvědčila jak hlasující veřejnost, tak odbornou porotu. Druhou premiérou tohoto ročníku byla udělená záštita soutěži ze strany Libereckého kraje. Podzimní soutěžní klání vyvrcholilo dne 16. 10. 2015 slavnostním vyhlášením na společenském večeru veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC

Vstřícnost se samozřejmě nedá změřit. Když chcete zjistit, jak se lidem v organizaci dýchá a pracuje, musíte s nimi mluvit. Máme proto jen rámcová kritéria a cíleně nám jde o to, aby nominované organizace vyvolaly svou prezentací různé subjektivní dojmy a pohledy. Sloučit je napomáhají dvě udělované ceny, přičemž veřejnost má možnost hlasovat anonymně,“ vysvětluje Simona Zemanová z Centra Kašpar.

Mezi nominovanými společnostmi byly i letos organizace rozličného zaměření a velikosti. „Technická univerzita Liberec byla nominována mimo jiné za provoz firemní školky. Knihkupectví a antikvariát Fryč za rodinnou atmosféru na pracovišti a rovné odměňování. Bílá čajovna a kavárna EMTEA se o titul ucházela za respekt k potřebám zaměstnaných, kteří slaďují práci a péči,“ doplňuje za pořadatele Zemanová.

Získat obě hlavní ceny se však nakonec podařilo libereckému Sdružení TULIPAN. Organizace, která se již 10 let věnuje zaměstnávání lidí s hendikepem, oslovila především respektem k potřebám zaměstnanců, otevřenou personální politikou a systémem pružných forem práce. „Je to pro nás obrovské překvapení a především velká čest,“ vyjádřila se bezprostředně po vyhlášení výsledků ředitelka organizace Zora Machartová.

„Všem nominovaným přejeme, aby se jim i nadále dařilo vytvářet pro své zaměstnance a zaměstnankyně dobrou pracovní atmosféru. Dle našich zkušeností je to hlavní faktor úspěchu a dobré pověsti na regionálním trhu,“ vzkázala Simona Zemanová.