Sdružení TULIPAN získalo podporu z Dotačního fondu Libereckého kraje v oblasti zdravotnictví.
25.08.2016

Sdružení TULIPAN bylo podpořeno ze strany Dotačního fondu Libereckého kraje z programu č. 9.2 - Podpora preventivních léčebných projektů.
Z tohoto programu byly podpořeny dva předkládané projekty.
Jedním z projektů je " Výchova občanů, dětí a mládeže v problematice duševního zdraví".

Cílem tohoto projektu je prostřednictvím terapeutických činností zlepšení zdravotního stavu osob s duševním onemocněním.
Druhý projekt, který získal podporu je projekt "Sami sobě".
V rámci tohoto projektu absolvují 2 osoby s duševním onemocněním speciální vzdělávací akci v programu "Peer konzultant".
Tito lidé budou následně pomáhat dalším osobám s duševním onemocněním k nivelizaci jejich zdravotního stavu.
Rovněž budou schopni vykonávat depistáž v terénu tak, aby lidem, kteří se poprvé potkávají s duševní chorobou, byli schopni nabídnout dostatek informací a nasměřovat je k odborné pomoci.
V rámci tohoto projektu je rovněž počítáno s technikou supervize, vedoucí k duševní hygieně pomáhajícího personálu s cílem poskytovat profesionálně služby osobám se zdravotním znevýhodněním.
Libereckému kraji patří velké poděkování nejenom za podporu v letošním roce, rovněž tak za jeho aktivní přístup k problematice duševního zdraví, ale i za jeho dlouhodobou podporu. Bez ní by naše činnost nebyla rovněž možná.