Zpráva o projektu „ Zaměstnání bez hranic“
04.04.2018
Projekt běží již 4 měsíce. Do 1. běhu vstoupilo 20 účastníků napříč Libereckým krajem.
Každý účastník prošel v únoru a březnu vždy individuálním poradenstvím.
V dalších měsících plánujeme pro každého účastníka půlhodinovou konzultaci s psychologem a sociálním pracovníkem, kteří vyhodnotí, pro které účastníky budou další konzultace prospěšné.
Účastníci mohou také využít dluhového poradce.
Téměř všichni účastníci se zúčastnili pracovní diagnostiky, která zahrnuje individuální konzultaci s odborným psychologem a 30ti  hodin „Rozvoje základních pracovních kompetencí“.
Pro účastníky je pravidelně 1x týdně pořádán motivační klub, kde se věnují různým aktivitám, jako je sestavení životopisu, motivačního dopisu, počítačovým nácvikům. V dalších měsících plánujeme v motivačním klubu různé druhy terapií, jako je například canisterapie, arteterapie, mandelterapie a jiné.
Během měsíce března začali pracovní nácviky, které budou pokračovat i v dalších měsících.
Na přelomu měsíce března a dubna nastupují 4 účastníci na rekvalifikace -pracovník v sociálních službách.
S pomocí projektu našli v současné době dva účastníci zaměstnání, další dva nastoupí v blízké době a u vybraných dalších účastníků probíhá jednání s potenciálními zaměstnavateli o jejich pracovním uplatnění
Všichni klíčový pracovníci projektu nadále pracují na tom, aby i ostatní účastníci 1. běhu našli uplatnění na trhu práce a oslovují potenciální zaměstnavatele.
Pokud Vás tyto aktivity oslovily a zvažujete připojit se do našeho projetu, oslovte naše klíčové pracovníky.
Liberec …………Jan Lelek tel: 725 488 297              lelek@sdruzenitulipan.cz
Semily………… Slavěna Horňáková tel: 725 802 276        hornakova@sdruzenitulipan.cz
Česká Lípa……Ing. Hana Hajflerová tel: 775 802 274      hajflerova@sdruzenitulipan.cz