Exkurze Cedr
14.07.2017

Dne 26.6. se skupina účastníků projektu „Chceme se uplatnit“ vypravila na exkurzi do sídla obecně prospěšné společnosti CEDR Pardubice o.p.s..

Tuto organizaci jsme zvolili záměrně proto, že také pracuje s cílovou skupinou osob s duševním onemocněním a podobně jako náš projekt umožňuje svým klientům aktivizaci formou různých terapií a pracovních nácviků, provozuje chráněné díny.

Exkurze na pracoviště, která zaměstnávají osoby s duševním onemocněním nebo dávají pracovní uplatnění osobám se zdravotním znevýhodněním je také jednou z mnoha aktivit, které projekt „Chceme se uplatnit“ nabízí.

Cílem je ukázat našim účastníkům, jaké jiné možnosti pracovního uplatnění naleznou na trhu práce mimo chráněných dílen Sdružení TULIPAN, z.s.,

Věnovali se nám ředitel organizace Bc. Lukáš Hnát, Dis a vedoucí psychosociální rehabilitace Bc. Linda Bizzarriová.

Měli jsme možnost nahlédnout do chráněných dílen CEDRu i do dílen určených k sociální rehabilitaci a pohovořit s oběma vedoucími pracovníky o širokém působení jejich společnosti nejen na poli osvěty a destigmatizace duševních onemocnění v očích veřejnosti.

Ale také o zkušenostech s organizováním konferencí a oslovování potenciálních zaměstnavatelů, kteří jsou schopni nabídnout pracovní uplatnění lidem se zdravotním znevýhodněním.

Tímto děkujeme za možnost návštěvy a inspiraci, kterou nám v CEDRu poskytli a srdečně zveme na návštěvu k nám.