Komunitní centrum TULIPAN
16.01.2018
Komunitní centrum TULIPAN
V prostorách bývalého Knihkupectví U sv. Antonína (Kostelní 7, 460 01 Liberec) pro vás 30. 1. 2018 otevřeme komunitní centrum pro osoby s duševním onemocněním a s kumulací handicapů.
Trpíte duševním onemocněním? Trpí duševním onemocněním některý člen vaší rodiny? Cítíte se kvůli tomu osamělí a chcete si promluvit s někým, kdo má podobnou životní zkušenost?
U nás najdete společnost lidí, kteří řeší podobné problémy jako vy. Nabídneme vám kromě ní také odbornou pomoc, příležitost vzdělávat se a možnost příjemně strávit volný čas.
a dostupným službám v oblasti péče o duševní zdraví.
Naším posláním bude iniciovat a realizovat změny, které povedou k přesunu péče o duševní zdraví do komunity, k zvyšování respektu k lidem s duševním onemocněním, profesionálním a dostupným službám v oblasti péče o duševní zdraví.
Služba vychází z těchto obecných principů:
Podpora samostatnosti a soběstačnosti, vyrovnávání příležitostí (např. v oblasti práce, bydlení, společenských vztahů, trávení volného času, apod …)
Individuální přístup respektující potřeby a volbu klienta
Asertivní přístup – aktivní vyhledávání osob s duševním onemocněním
Dlouhodobé provázení osob s duševním onemocněním
Práce s širším okolím klienta, zejména s jeho rodinou
Informovanost klienta (o poskytovaných službách, službách jiných poskytovatelů, běžných veřejných službách apod …)
Respektování a obhajoba práv duševně nemocných (při kontaktu s úřady, zdravotnickými službami, soudy, institucemi apod …)
Respektování práv klientů na ochranu osobních údajů a důvěrnost informací
Respektování uživatelů služeb jako rovnoprávných partnerů
Komunitní přístup při poskytování služeb a komunitní práce
Budeme se těšit na vaši návštěvu!
Pracovnice Sdružení TULIPAN