Chráněné bydlení TULIPAN - plně obsazeno všech deset lůžek
23.06.2021
V lednu 2021 jsme rozšířili naši sociální službu Chráněného bydlení TULIPAN o dalších sedm lůžek. Společně se třemi lůžky, které provozujeme už od roku 2017, má naše sociální služba deset lůžek pro klienty s chronickým duševním onemocněním a kombinací diagnóz.
Zájemců o sociální službu chráněného bydlení je dlouhodobě více než lůžek, které služby nabízí. Od samého začátku je nové chráněné bydlení v objektu na adrese Srbská plně obsazeno. Bohužel jsme nebyli schopni z kapacitních důvodů vyhovět všem zájemcům o službu. Sedm klientů, ale dostalo příležitost dostat novou šanci na samostatnější život. Díky podpoře asistentek, které s klienty pracují se daří u klientů zvyšovat jejich kompetence v mnoha oblastech života. Hlavně, ale dochází u klientů ke stabilizaci jejich zdravotního stavu.
Jsme velmi rádi, že máme možnost nabídnout deseti lidem možnost nového začátku a můžeme jim pomoc najít své místo v životě a společnosti.
Doufáme, že se i v budoucnu bude naše sociální služba rozšiřovat a budeme moci nabídnout pomocnou ruku i dalším klientům.
Děkujeme za finanční podporu naší sociální služby Libereckému kraji, Statutárnímu městu Liberec, městu Jilemnice, městu Turnov a dalším.