Slavnostní otevření Komunitního centra TULIPAN
16.01.2018

Slavnostní otevření Komunitního centra TULIPAN

V úterý 30. ledna v 11.00 bude v budově bývalého knihkupectví sv. Antonína v Kostelní ul. 7/9 slavnostně otevřeno Komunitní centrum TULIPAN. Během slavnostního otevření proběhne krátký program na téma destigmatizace duševních onemocnění.
Toto centrum je otevřeno pro širokou veřejnost. Probíhá zde sociální začleňování a aktivizace osob se zdravotním znevýhodněním (duševním onemocněním či kombinací diagnóz). V centru se odehrávají podpůrná setkání, poradenství, vzdělávací, terapeutické, kulturní a volnočasové aktivity.
a dostupným službám v oblasti péče o duševní zdraví
Centrum bude iniciovat a realizovat změny, které povedou k přesunu péče o duševní zdraví do komunity, k zvyšování respektu k lidem s duševním onemocněním, profesionálním a dostupným službám v oblasti péče o duševní zdraví.
Klientům centra bude dostupná společnost lidí, kteří řeší podobné problémy, odborná pomoc, příležitost vzdělávat se a možnost příjemně strávit volný čas jak pravidelným setkáváním, tak příležitostnými akcemi.  Získají možnost hledat si práci přizpůsobenou svým potřebám a příležitost najít si chráněné bydlení.
Život s duševním onemocněním není snadný pro člověka, který jím trpí, ani pro jeho blízké. Nemoc neumožňuje nebo znesnadňuje svému nositeli mnoho věcí, které lidé dnes běžně považují za samozřejmé, jako je najít si práci, partnera, žít spokojený život.  Cílem komunitního centra je, aby lidé s duševním onemocněním a zároveň i jejich blízcí získali šanci žít plnohodnotný život, mohli sami rozhodovat o své budoucnosti a dostali se do kontaktu s lidmi, kteří jim rozumí.
V komunitním centru podporujeme samostatnost a soběstačnost znevýhodněných lidí (např. v oblasti práce, bydlení, společenských vztahů, trávení volného času, apod …)
Chápeme, že každý člověk je jiný a má svébytné potřeby. Respektujeme a obhajujeme práva našich klientů, a zároveň jejich právo na ochranu soukromí a důvěrnost informací. Jsou našimi rovnoprávnými partnery.
Aktivně vyhledáváme osoby s duševním onemocněním nejen v Liberci, ale i v dostupném okolí v rámci kraje, a nabízíme jim a jejich rodině dlouhodobou podporu. Proto se snažíme vybudovat našim klientům síť lidí a vztahů, o které se budou moci opřít, kdyby se opět ocitli v krizi. Tito lidé jsou ta pravá komunita, která každému člověku může pomoci, aby se cítil ve svém životě bezpečně.
Projekt Komunitní centrum TULIPAN - CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_064/0006428 je financován ze zdrojů Evropské unie.
Kontakt pro média: Koordinátorkou cílové skupiny je Mgr. Věra Maškarincová, tel. 775 802 277, e-mail kc@sdruzenitulipan.cz, facebook @kctulipan.