Tiskovka z TULIFESTu, který se letos náramně povedl!!!
TULIFEST 2020 přilákal davy. Zabodovaly hlavně kapely
Liberec Letošní TULIFEST už zná své vítěze. Soutěžní přehlídka, do které se mohli přihlásit hudebníci s handicapem i bez, se konala už po sedmé. Po celé páteční odpoledne patřilo Soukenné náměstí zpěvákům, zpěvačkám i kapelám. První místo si nakonec vybojovala kapela Potomac, která si za své vítězství bude moci vystoupit na festivalu BENÁTSKÁ!2021 a nahrát singl v profesionálním studiu BRAINSTORM. Druhé místo si podle poroty zasloužila kapela WE2 a třetí kapela Knírek Music. Obě si mohou také nahrát singl. Všichni účinkující budou přizvání k živému vystoupení na Týdnu s Tulipanem, který se letos bude konat  7.12. – 11.12. 2020 jako součást adventních trhů u liberecké radnice. „Letos poprvé byla udělena i cena poroty pro Roberta Ference, který také získal nahrání singlu v profesionálním studiu BRAINSTORM,“ sdělila Šárka Feige z pořádající organizace Sdružení TULIPAN, z.s.. Ta také připomněla, že jedním z přínosů akce je destigmatizace lidí s duševním onemocněním. Na místě byl také stánek, kde se veřejnost mohla dozvědět informace o psychických chorobách. Součástí odpoledne byl také koncert oblíbeného Ivana Mládka s jeho Banjo Bandem, který podle Šárky Feige přilákal davy lidí. „Byl to velký úspěch. Celkově se letos TULIFESTU mohlo zúčastnit kolem tisícovky lidí,“ dodala.
Přehlídka TULIFEST vznikla v roce 2014 jako jedna z mnoha kulturních a zábavných akcí Sdružení TULIPAN s cílem zviditelnit začínající či amatérské interprety a pokusit se o společné sdílení handicapované a zdravé společnosti. Jedná se o hudební soutěž bez věkového a žánrového omezení, do které se mohou přihlásit zdraví nebo handicapovaní sólisté či kapely. Porota vždy vybere 10 finalistů, kteří se zúčastní samotné soutěže. Účinkující mohou vystoupit s vlastní tvorbou, ale i s cover verzemi jiných skupin. Poté, co všichni interpreti vystoupí, ohodnotí jejich výkony porota složená z profesionálních hudebníků či lidí z branže. Výherce soutěže má možnost natočit svůj singl v profesionálním nahrávacím studiu nebo vystoupit na festivalu BENÁTSKÁ, který se koná každý rok v červenci v libereckém Vesci.