/

Detail aktuality

/
TULIFEST 2014
20.05.2014
TULIPAN hledá hudební talenty
TULIFEST zaštítil hejtman Libereckého kraje a primátorka města Liberce
Připravovaný první ročník soutěžní přehlídky začínajících hudebníků TULIFEST 2014, které pořádá Sdružení TULIPAN dne 24.5.2014, zaštítila primátorka města Liberce Mgr. Martina Rosenbergová a hejtman Libereckého kraje Bc. Martin Půta. Statutární město Liberec podpořilo tuto akci částkou 5000,- Kč a Liberecký kraj poskytl částku 10 000,- Kč. Rádi bychom výše uvedeným touto cestou poděkovali, jejich podpora je pro akci velkým přínosem.
Tulipan hledá hudební talenty
Kapely se mohou hlásit do středy 30. dubna. Finále soutěže se uskuteční v sobotu 24. května v bývalých prostorách Klubu Vlak. Každá kapela bude mít prostor 25 minut.
Hrajete v kapele, vystupujete jako jednotlivec nebo duo? Máme pro vás příležitost se zviditelnit a ještě možnost vyhrát nahrávání singlu v profi studiu. Liberecké sdružení Tulipan vyhlašuje soutěž pro všechny hudebníky Tulifest. Všechna muzikantská tělesa se mohou hlásit do středy 30. dubna na emailovou adresu kragova@sdruzenitulipan.cz. V e-mailu vyplňte název, svou e-mailovou adresu, mobilní telefon a facebookový profil. Následně Liberecký deník všechny kapely postupně představí v medailonech. Finále všech kapel i jednotlivců se uskuteční v sobotu 24. května v prostorách bývalého Klubu Vlak na harcovských kolejích v Liberci.
Jak vznikla myšlenka uspořádat soutěž kapel? Jaký byl první impulz?
První impulz vznikl na základě několika debat s mladými lidmi, kteří hovořili o absenci takovéto soutěže v Libereckém kraji. Vzhledem k tomu, že jedním z našich poslání je rozvíjet amatérskou místní kulturu ať handicapovaných, či zdravých lidí, byl tento podnět pro nás inspirací.
Původně jste chtěli uspořádat soutěž ve více uměleckých kategoriích, proč nakonec zvítězily kapely?
V letošním roce jsme se zaměřili na kapely zejména ?z prostorových důvodů, a také z důvodu velké náročnosti akce, na kterou prozatím nemáme personální kapacity. Ale ?v příštím roce již bude přehlídka kompletní a doufejme, že bude nabízet zastoupení řady žánrů.
Neznamená to ale, že ?v rámci doprovodného programu nevystoupí další účinkující z jiných uměleckých kategorií. Při organizaci této akce počítáme i s diváckou cenou, kterou budou moci vyhrát i zástupci z jiné kategorie než hudební.
V letošním roce jsme se zaměřili na kapely zejména ?z prostorových důvodů, a také z důvodu velké náročnosti akce, na kterou prozatím nemáme personální kapacity. Ale ?v příštím roce již bude přehlídka kompletní a doufejme, že bude nabízet zastoupení řady žánrů.Neznamená to ale, že ?v rámci doprovodného programu nevystoupí další účinkující z jiných uměleckých kategorií. Při organizaci této akce počítáme i s diváckou cenou, kterou budou moci vyhrát i zástupci z jiné kategorie než hudební.
Plánujete na příští rok třeba hereckou nebo fotografickou soutěž?
Uvidíme, jak úspěšná bude akce letošní, ale rádi bychom nezůstali pouze u hudebního žánru. Doufáme, že do konce roku uspořádáme ještě jednu obdobnou akci. Do herecké oblasti bychom se nechtěli úplně pouštět, protože je zde řada organizací a akcí, které jdou tímto směrem, např. Festival Nanečisto…
Pro koho tedy soutěž je? Pro kapely, jednotlivce? Je nějaké žánrové omezení?
Soutěž je určena pro všechny, kteří se věnují hudbě. Není omezena žánrem, věkem, ani počtem lidí. Uvítáme všechny, kteří se nebudou bát světu ukázat, co umí.
Využijete jiné umělce (herce, výtvarníky, fotografy, tanečníky) v doprovodném programu soutěže?
Zajisté a doufáme, že se jich přihlásí hodně :)
Jak bude probíhat finálový večer?
Nejedná se o pouhý večer, ale účinkující již budou začínat v odpoledních hodinách. Poté, co všichni účinkující vystoupí, vybere porota vítěznou kapelu, která následně opět vystoupí. Při večerním programu pak vystoupí liberecké kapely a následně přijdou na řadu DJs.
Kdo zasedne v porotě?
S porotci v současné době ještě jednáme, ale chtěli bychom, aby porota byla alespoň desetičlenná. Budou zde zastoupeni odborníci z hudební oblasti, ale i známé osobnosti a počítáme s jedním místem pro vybraného diváka.
Jaká jsou pravidla? Kolik písní mohou zpívat? Mohou soutěžit pouze s vlastními kusy nebo i s cover verzemi jiných skupin?
Příspěvek vystupujících bude omezen na max. 25 minut. Mohou soutěžit jak ?s vlastními kusy, tak s cover verzemi jiných skupin.
Jak se mohou kapely hlásit a jaké informace o sobě mají zaslat?
Kapely se mohou obracet na paní Petru Krágovou, a to buď na telefonní číslo 774 450 164, a nebo emailovou adresu kragova@sdruzenitulipan.cz. Musí nahlásit na sebe kontakt, jak telefon, tak email. Dále pak počet osob, který bude účinkovat, hudební styl, který zastupují, a případně zaslat i nějakou hudební nahrávku.
Přihlaste se do soutěže s Tulipanem! Liberecký deník a Tulipan pořádají soutěž kapel Tulifest. Hudební skupiny i jednotlivci se mohou hlásit do 30. dubna na telefon 774 450 164 nebo emailovou adresu: kragova@sdruzenitulipan.cz. Finálový večer proběhne v sobotu 24. května v bývalých prostorách Klubu Vlak na harcovských kolejích v Liberci. Hlavní cenou soutěže Tulifest je nahrávání singlu v profi studiu.
ZAŠLETE NA SEBE KONTAKT ( e-mail,facebook,mobil)
NA: kragova@sdruzenitulipan.cz
ÚČINKUJÍCÍ
1. Natty   Bitkovská
tel. na mamku   tel: + 420 739 554 737
Natálka zpívá už od malička. Už ve školce chodila do sboru, kde získala první zkušenosti s veřejným vystupováním. Dva roky pak navštěvovala Severáček a školní pěvecký sbor. Zpívání ve sboru ji ale moc nevyhovovalo, je spíše individualistka s jistou dávkou exhibicionismu :) Nyní chodí  na soukromé hodiny zpěvu k Petře Štěpánkové.
Navštěvuje také hodiny klavíru.
Před dvěma lety, na jedné dětské akci si i zazpívala s Monikou Bagárovou, jejíž byla velkou fanynkou :)
https://www.youtube.com/watch?v=bg_u6hfVWSQ
Druhým rokem se účastní pěveckého festivalu v centru Generace
https://www.youtube.com/watch?v=k03rKdCF0F8
2. ALL MY MEMORIES
Leoš Pohořalý: tel. 732 127 705
počet účinkujících:   2
Začali jako studenti a dále pokračují
Hudební žánr: accustic
3. Hard Critic
Vojtěch Vašátko: tel.  737 841 374
facebook-> https://www.facebook.com/vojta.vasatko/info
email: vojtavasatko@seznam.cz
Žánr: pop-rock,punk rock
Počet účinkujících: 3
Kapela funguje od roku 2010 a pochází z Jindřichovic pod Smrkem. Má za sebou již pár koncertů a strašně rádi by vyzkoušeli něco nového.
4. Duro Nux
Jakub Nitsche, Míra, Bohunka, Fanda, Janek
tel: 730576858
www.duronux.cz
Hudební žánr: World music s kořeny ve středověku
počet účinkujících: 5
5. Intensive Care
Marian Svoboda: tel. 721509704
freedomarian.ms@gmail.com
Hudební žánr: crossover-garage-punk
Vznikli jsme na jaře roku 2012 na popud bývalého kytaristy Kubajze Konráda. Hned od začátku jsme se snažili o vlastní tvorbu, která však byla šílená, stejně jako názory Tomíka O.K.můry. Postupem času jsme zjistili, že za tu šílenost může málo promile v krvi při zkouškách, vyhřívaná školní zkušebna bez plísní a hlavně zakladatel tlučhuba Kubajz(byl předlohou pro skladbu "Zmrd"). Jednoho krásného dne jsme tedy rozhodli, že IC bude pokračovat ve složení: Margi - zpěv, Máca - bicí a Tomas - baskytara. Stačilo sehnat správnou garáž(zkušebnu) a kytarového magora, to se nám povedlo zhruba po půl roce, tzn. na jaře roku 2013.
Garáž provoněná plísní, rozlitým pivem a alkoholovými výpary z dechu členů + nový (alko)kytarista Kába, nám zřejmě svědčí.
V současné době máme 9 vlastních skladeb a za sebou i před sebou pár koncertů.
Počet účinkujících:  4
6. Markéta Nevěčná
Dívka z Jedličkova ústavu, která zpívá sama.
tel: 739805277

JMENUJI SE MARKÉTA NEVĚČNÁ. JE MI 26 LET. NARODILA JSEM SE 1.10.1987 V JILEMNICI.
NYNÍ MÁM TRVALÝ POBYT V HARRACHOVĚ, KDE JSEM POUZE O VÍKENDECH.
PŘES TÝDEN JSEM NA INTERNÁTU V JEDLIČKOVĚ ÚSTAVU.
V JEDLIČKOVĚ ÚSTAVU JSEM OD 1 TŘÍDY.

PO UKONČENÍ ZÁKL 9TI LETÉ ZŠ JSEM VYSTUDOVALA PRAKTICKOIU ŠKOLU.
OD ROKU 2007 PRACUJI V CHRÁNĚNNÉ DÍLNĚ.
ZPĚVU SE VĚNUJI OD 11TI LET.
8 LET MĚ UČILA UČITELKA ZPĚVU A POTÉ  JSEM ZAČALA ZPÍVAT V KAPELE RACHODBAND, KDE PŮSOBÍM DODNES.
S RACHODBANDEM JSME MĚLI VYSTOUPENÍ NĚKOLIKRÁT ZA ROK.
JINAK VYSTUPUJI NA PŘÍLEŽITOSTNÝCH  AKCÍCÍCH J.U.
MEZI MÉ ZÁJMY PATŘÍ BOCCIA, PC, ČETBA ZPĚV.
7. Makula.G
Chlapec, který zpívá sám.
tel: 702396718
21 let od 6let zpívá, vystupoval s kapelou rachot band. Rád čte knihy „Harry Potter“
Kouká rád na televizi, práce na počítači…bydlí v Jedličkově ústavu a rád by měl pejska a vlastní kapelu.
8. Zdeněk Buš
Hraje od pěti let. První, ale dětskou soupravu dostal v jednom roce. Když se mu rozbila, rozhodla jsem se, že koupíme rovnou dětskou, ale už ne hračku a našla jsem mu učitele. Ještě mu nebylo ani šest let a už si zahrál v bubenickým souboru. Od té doby hraje i se souborem. V roce 2012 získal první místo v celostátním kole ve hře na bicí nástroje, v loňském roce na přehlídce školních dětských kapel získal individuální ocenění Talent. Hraje v kapele Křížaly, doprovází na bicí nástroje a kytaru pěvecký sbor Včelky a děti z hudební školičky Notička. V loňském roce byl nominován mezi 30 nejtalentovanějších dětí v ČR na Zlatého oříška. Jinak byl v dubnu na konzultaci na konzervatoři u p. profesora Linharta a ten mu řekl, že kdyby dělal už letos přijímačky tak by byl přijat.
Vystupuje jako solista na různých akcích.
Nahrávku Vám dokonce tohoto týdne doručím přímo do Liberce na Vaší adresu v Liberci. Přikládám Vám ještě odkaz na soutěž Zlatý oříšek časopisu ABC, kde bojuje o sošku. Tam se také něco o něm dozvíte.
A pokud se Vám bude líbit můžete mu hned poslat pět hlasů:-). http://www.abicko.cz/soutez/zlaty-orisek/2013/
9. Rachot Band
Pavel Oravec  - 739700022
Počet účinkujících: kolem 20
Rachot Band - multikulturní, multistylové hudební seskupení hrající písně a skladby většinou převzaté po svém upravené, napříč žánry, od lidovek přes rockové pecky...
R. B. vznikl z řad klientů a zaměstnanců Jedličkova ústavu v Liberci v roce 2005, čili v příštím roce oslaví 10-tileté výročí. Počet členů je velice proměnlivý, mění se každou zkouškou. Většinou se pohybuje okolo 15-20 muzicírujících, máme širokou základnu...
I po letech hrajeme s chutí a zapálením pro věc...:-)
10. Jan Bayram, Jakub Hrůza, Ondřej Kohout
Počet účinkujících: 3
tel: 721509704
Žánr: alernativní, recetace, experimentální

Chráněná dílna
Aktuality
O nás

Naše činnost

Volná pracovní místa

E-shop


Akce
Veřejná sbírka
Fotogalerie
Poradenství
Média o nás
Týden s TULIPANem

GIVT
Partneři

Ochrana osobních údajů

Pravidla přístupnosti webu
Kontakt

Sdružení TULIPAN, z.s.
Chráněné dílny

28. října 59/42, Liberec

Komunitní centrum TULIPAN

Frýdlantská 1351/15, Liberec

© copyright Sdružení TULIPAN, z.s., webdesign & developed by 5Q, spol. s r.o.

Cookies
Webové stránky používají cookies, díky kterým je prohlížení stránek příjemnější a snazší. Ke zpracování některých cookies potřebujeme od vás souhlas, který dáte kliknutím na "Přijmout vše", nebo nastavte jednotlivě v "Nastavení souborů cookie“. Více informací najdete zde.

Nastavení souborů cookie     Přijmout vše