Chráněné bydlení TULIPAN

Na projekt je poskytována finanční podpora EU.
Registrační číslo: CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_040/0002193
Nositel projektu: Sdružení TULIPAN, z.s.: http://www.sdruzenitulipan.cz/
Předmětem projektu je pořízení, stavební úpravy a pořízení nezbytného vybavení bytu za účelem provozu registrované sociální služby chráněného bydlení v Liberci dle §51 zákona č. 108/2006Sb., o sociálních službách, v platném znění. Projekt umožní zvýšit nedostatečnou kapacitu chráněného bydlení pro osoby se zdravotním znevýhodněním, zejména duševním onemocněním a přispět podpoře sociálního začleňování těchto osob do společnosti a zvýšení kvality jejich života.
Harmonogram projektu: 1.5.2016 – 31.3.2018
Cíle projektu
Hlavním cílem projektu je uspokojit vysokou poptávku osob se zdravotním postižením, zejména duševním onemocněním po sociální službě chráněného bydlení v našem regionu a přispět tak k začlenění těchto osob do společnosti, jejich osamostatnění a možnosti žít téměř obvyklým životním stylem a upevňovat svoji individuální nezávislost. Těmto lidem chceme pomoci k dosažení maximální míry samostatnosti a seberealizace, žít svobodným, samostatným a zodpovědným způsobem života v běžné společnosti.
Po realizační fázi projektu můžeme podpořit první 3 vybrané osoby z CS projektu, kterým bude umožněno žít důstojný život v chráněném bytě. Výsledkem projektu je tedy vyšší dostupnost sociální služby chráněného bydlení v Liberci, a to v požadované kvalitě. Můžeme tak uspokojit první dlouhodobé zájemce o tuto službu.
Z hlediska práce s klienty chráněného bydlení je naším dlouhodobým cílem dospět k úplnému osamostatnění klientů sociální služby, kdy si budou moci postupně najít vlastní bydlení. V otázce zajištění podpory asistentů našich klientů chráněného bydlení je cílem postupně snižovat rozsah práce těchto asistentů, s čím souvisí postupný růst samostatnosti klientů služby.