Otevíráme nové Komunitní centrum v Českém Dubu
08.01.2024

Díky spolupráci Sdružení TULIPAN a Města Český Dub vznikla v areálu Podještědského muzea nová, aktuálně pátá pobočka Komunitního centra TULIPAN. V prostorách na adrese Svobody 32 již proběhly nezbytné úpravy a nyní finišují přípravy na slavnostní otevření, které se uskuteční v pondělí 15. ledna ve 14 hodin. Na programu bude představení služeb Komunitního centra a přednášky na témata osobní bezpečnost na ZŠ a duševní zdraví.
Komunitní centrum TULIPAN v Českém Dubu bude pro veřejnost otevřeno vždy v pondělí, ve středu a v pátek a stane se jak kontaktním místem pro veřejnost, tak dějištěm terapeutických, poradenských a volnočasových aktivit s klienty. Počítá se také s pravidelnými veřejnými besedami a aktivitami.
Kdo může využít naše služby
TULIPAN pomáhá lidem a rodinám s dětmi v duševní tísni, osobám se zdravotním omezením, neformálním pečujícím a také znevýhodněným nezaměstnaným. Cílovou skupinou jsou tak rodiny s dětmi ve věku od 6 let, adolescenti a dospělí do 64 let. Všechny nabízené služby poskytujeme klientům zcela zdarma.
Nabízíme široké spektrum pomoci
Sdružení TULIPAN nabízí bezplatnou pomoc v rámci několika projektů, z nichž každý je specifický a zaměřuje se na jinou cílovou skupinu. Zároveň je ale možné, aby byl klient zapojen do více projektů najednou. Klienti díky tomu mohou využít široké škály služeb a aktivit, jako jsou:
o Odborné individuální poradenství
o Podpůrné, motivační a informační aktivity
o Svépomocné skupiny pro osoby s duševním onemocněním a pro rodiče
o Svépomocné skupiny s peer konzultantem
o Terapeutické aktivity k upevnění duševního zdraví
o Psychologické poradenství
o Psychoterapeutická podpora
o Dluhové poradenství
o Podpora při přípravě zařadit se na trh práce
o Podpora rodičů při hledání bydlení nebo ubytování
o Posilování rodičovských kompetencí a jejich sociálních dovedností
o Odlehčovací služba Payfriend – placený kamarád
o Komunitní volnočasové aktivity pečujících
o Volnočasové aktivity (arteterapie, muzikoterapie, relaxační techniky…)
o Společné výlety
Pobočka v Českém Dubu je již pátým Komunitním centrem provozovaným Sdružením TULIPAN v rámci evropského projektu Komunitní centrum TULIPAN III. Komunitní centra najdou klienti v Liberci, Jablonci nad Nisou, Frýdlantu, Tanvaldu a nově právě v Českém Dubu.
Adresa nové pobočky: Svobody 32, Český Dub (areál Podještědského muzea)
Kontakt: Simona Vavrlová, tel.: +420 734 560 411, vavrlova@sdruzenitulipan.cz
Provozní doba pro veřejnost:
Pondělí 11.00 – 15.30 16.30 – 18.30
Středa 11.00 – 15.30
Čtvrtek 11.00 – 15.30 16:30 – 18.30

Komunitní centrum TULIPAN v Českém Dubu bude pro veřejnost otevřeno vždy v pondělí, středa a čtvrtek a stane se jak kontaktním místem pro veřejnost, tak dějištěm terapeutických, poradenských a volnočasových aktivit s klienty. Počítá se také s pravidelnými veřejnými besedami a aktivitami.

Kdo může využít naše služby

Nabízíme široké spektrum pomoci

• Odborné individuální poradenství
  • Podpůrné, motivační a informační aktivity